Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sluzby:horizon

Vzdálený přístup k aplikacím Vmware Horizon

Služba VMWare Horizon View slouží ke spuštění vzdáleného PC na jiném zařízení. Toto zařízení může být PC na učebně, notebook v síti OPF nebo doma, tablet případně mobilní telefon.

Pozor. Do Vmware View se přihlašujete od 28.7.2017 údaji z CRO. Více informací naleznete na stránce Centrální Registr Osob - CRO.

základní údaje/adresa serveru view.opf.slu.cz
přihlašovací údajeVaše CRO přihlášení
určeno provšechny uživatele sítě OPFNET
nabízené aplikaceMicrosoft Office, Microsoft Project, Microsoft Visio, IBM SPSS, eViews, MATLAB, Enterprise Architect, WITNESS Horizon

Jak se připojit

Existují 2 možnosti jak se připojit. Spuštění je možné z libovolného zařízení, připojeného k internetu.

přístup probíhá přes stránku Horizon View

  • Webový přístup přímo z prohlížeče. Stačí se připojit a vybrat VMWare Horizon HTML Access. Dále se přihlásíte svým jménem a heslem do sítě OPFNET. Největší výhodou webové přístupu je snadnost přístupu bez instalace.
  • Přístup přes klienta Horizon. Nainstalujete klienta do Vašeho zařízení. Instalace pro windows je ke stažení přes odkaz Install VMWare Horizon Client. Aplikace pro OS Android je k dispozici na Google Play. Oproti Webovému přístupu nabízí klient větší rychlost a komfort při práci. Také má a funkce navíc (např. přesměrovaní tiskáren)

Stránka je nově podepsaná certifikační autoriou TERENA. Tudíž by měla být dostupná ve většině prohlížečů přímo bez nutnosti instalovat certifikáty autority.

Problémy hlašte na jezisek@opf.slu.cz

sluzby/horizon.txt · Poslední úprava: 2020/10/13 10:35 autor: chmela