Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sluzby:horizon

Vzdálený přístup k aplikacím Vmware Horizon

Služba VMWare Horizon View slouží ke spuštění vzdáleného PC na jiném zařízení. Toto zařízení může být PC na učebně, notebook v síti OPF nebo doma, tablet případně mobilní telefon.

Pozor. Do Vmware View se přihlašujete od 28.7.2017 údaji z CRO. Více informací naleznete na stránce Centrální Registr Osob - CRO.

základní údaje/adresa serveru view.opf.slu.cz
přihlašovací údajestandardní jméno a heslo uživatele OPFNET
určeno provšechny uživatele sítě OPFNET
nabízené aplikaceMicrosoft Office 2016, Microsoft Project 2016, Expert Choice, SPSS, eViews, Navision

Jak se připojit

Existují 2 možnosti jak se připojit. Spuštění je možné z libovolného zařízení, připojeného k internetu.

přístup probíhá přes stránku Horizon View

  • Webový přístup přímo z prohlížeče. Stačí se připojit a vybrat VMWare Horizon HTML Access. Dále se přihlásíte svým jménem a heslem do sítě OPFNET. Největší výhodou webové přístupu je snadnost přístupu bez instalace.
  • Přístup přes klienta Horizon. Nainstalujete klienta do Vašeho zařízení. Instalace pro windows je ke stažení přes odkaz Install VMWare Horizon Client. Aplikace pro OS Android je k dispozici na Google Play. Oproti Webovému přístupu nabízí klient větší rychlost a komfort při práci. Také má a funkce navíc (např. přesměrovaní tiskáren)

Stránka je nově podepsaná certifikační autoriou TERENA. Tudíž by měla být dostupná ve většině prohlížečů přímo bez nutnosti instalovat certifikáty autority.

Problémy hlašte na jezisek@opf.slu.cz

sluzby/horizon.txt · Poslední úprava: 2018/08/21 14:31 autor: admin