Kolejní a stravovací systém ISKaM

Pozor. K Webu ISKAMu se přihlašujete od 11.5.2017 údaji CRO. Více informací naleznete na stránce Centrální Registr Osob (CRO).

Informační systém ISKaM je nový kolejní a stravovací systém používaný na Slezské univerzitě v Opavě od akademického roku 2013/2014. Systém slouží:

  • přijatým uchazečům ke studiu k podání žádosti o koleje,
  • studentovi umožňuje podávat žádost o ubytování, rezervovat si kolej, vybírat lůžko. Dále má student možnost kontrolovat své příchozí platby.
  • Modul stravování umožňuje kombinovaný systém odběru jídla, tj. objednávkový i bezobjednávkový systém.

Popis aplikace

Informační systém ISKaM funguje na principu „clearingu“, tj. = student si vloží, pod jedním variabilním symbolem, peněžitý obnos do systému. Z této vložené částky se studentovi automaticky odečte platba za koleje, dále z ní může čerpat při placení v menze. Systém neumožňuje studentovi jít do mínusové platby.

Příklad:

student poslal hotovost na účet: 3000 Kč
5. den v měsíci – platba za kolej -2170 Kč
zůstatek 830 Kč
platba v menze -55 Kč (cca) až do 0 Kč

Webové rozhranní

Informační systém ISKaM má pro studenty připravené webové rozhraní. Zde si student může zkontrolovat své platby a pohyby na účtu, osobní údaje, podání žádosti o ubytování, výběr pokoje - https://iskam.opf.slu.cz/

Do webového rozhraní se přihlašujete údaji z CRO. Více informací naleznete na stránce Centrální Registr Osob (CRO).

uchazeč
loginuniverzitní číslo (uvedeno na pozvánce)
heslorodné číslo (cizinci-pseudorodné číslo)
Odkazhttps://iskam.opf.slu.cz/login
student/zaměstnanec
uživatelské jménoabc1234
heslo heslo pro CRO
Odkazhttps://iskam.opf.slu.cz

Vkládání peněz na clearingový účet

  1. na pokladně
  2. recepce kolejí na Vyhlídce
  3. knihovna
  4. bezhotovostní platba na účet
  • číslo účtu - 117479043/0300
  • variabilní symbol - rodné číslo (bez lomítka)

Modul koleje

systém studentovi umožňuje podávat žádost o ubytování, rezervovat si kolej, vybírat lůžko. Dále má student možnost kontrolovat své příchozí platby přes webové rozhraní.

Modul stravování

systém umožňuje kombinovaný systém odběru jídla, tj. objednávkový i bezobjednávkový systém. Student má možnost objednat si jídlo přes webové rozhraní programu: https://iskam.opf.slu.cz/. Podmínkou objednání jídla pro studenty je kladný zůstatek finanční hotovosti na studentském účtu. Bez finanční hotovosti na účtu má student možnost vybrat si jídlo z denní nabídky a zaplatit hotově.

U zaměstnanců bude u objednaných jídel částka, snížena o příspěvek zaměstnavatele, stržena ze mzdy. Pokud budete nadále chtít platit stravenkami je to možné, ale nelze tak objednat jídla v systému dopředu. Ekonomické oddělení pak zaměstnanci zúčtuje příslušně počty odebraných slev a stravenek pravidelně jako doposavad se stravenkami.

Jak si objednat jídlo?

Po přihlášení na stránku iskam.opf.slu.cz si student vybere nabídku „Objednávky jídel“. Student vidí pro konkrétní menzu (menza na Univerzitním náměstí, menza Na Vyhlídce) a konkrétní den daný jídelníček a zbývající počet možných jídel k objednání. Objednávat lze na dobu, kdy je schválený jídelníček, nejčastěji jeden týden.

Objednání jídla do:den předem do 14:00
Zrušení jídla do: den předem do 14:00
Jídlo v burze*: daný den do 13:55
Objednané, ale nevyzvednuté jídlo propadne a na účtu se odečte stejně, 
jako vyzvednuté jídlo.

*Burza jídla: Pokud zjistíte, že si nemůžete vyzvednout jídlo a objednávání bylo ukončeno, můžete jídlo nabídnout v Burze jídel. Lze tak učinit na webovém rozhranní a to nejpozději 5 min. před ukončením výdeje daného jídla (13:55hod). Pokud si někdo jídlo z Burzy vyzvedne, zaplatí za něj on a Vám tak nepropadne objednávka

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
sluzby/iskam.txt · Poslední úprava: 2022/09/26 09:35 autor: Jan Chmela
Public Domain Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí: Public Domain