Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


tudlemoznost

Hlasování o možnostech lze vyžít např. pro volbu tématu (seminární práce atp.), varianty (názvu, hesla, sloganu, návrhu loga aj.), lokací (výjezdního zasedání, společenské akce atp.). Popis variant možností v hlasování umožnuje do textu vkládat také obrázky.

1. Zobrazená stránka je rozdělena na tři části. „Informace o možnostechObr.1, „Nastavení hlasováníObr.2 a „ÚčastníciObr.3.

Obr.1Obr.2Obr.3

2. V „Informace o hlasováníObr.4 vyplňte „Název“. „Poznámka“ je nepovinná.

Obr.4

3. V „Nastavení hlasováníObr.5 nastavíte datum a čas uzavření hlasování. Můžete omezit, kolikrát mohou účastníci hlasovat a maximální možný počet účastníků/hlasujících pro termín. Je možno i povolit zasílání mailu o provedeném hlasování.
Volba „Pokud nutno umožní účastníkovi hlasovat pro možnost, se kterou zcela nesouzní.

Obr.5

4. V „ÚčastníciObr.6 volíte, pro koho je hlasování určeno a kdo si může zobrazit výsledek. „Kdokoliv přihlášený v ISu“ povolí účast všem osobám, které jsou přihlášeny v IS a mají od Vás odkaz. „Kdokoliv v internetu“ povolí totéž, ale hlasovat mohou i nepřihlášení uživatelé. „Pouze účastníci uvedení v seznamu“ dovolí zvolit z přednastavených skupin nebo individuálně vybraných uživatelů IS. Tato volba Vám také dovolí zvolit „Informovat účastníky o založeném hlasování“. Vybraným lidem pak bude automaticky zaslán mail s odkazem na hlasování.

Obr.6

5. Po vyplnění všech údajů o výběru možností klikněte na „Pokračovat na možnostiObr.7.

Obr.7

6. Každou možnost pro hlasování vhodně nazvěte a popište pomocí zobrazeného editoru Obr.8, využijte možnosti text formátovat. Do textu metodou „drag&drop“ můžete také umístit obrázky.
Volbou „Přidejte možnost“, rozšiřte nabídku možností, mezi kterými budou oslovení hlasovat. Po výběru na konci stránky zvolte „Uložit a spustit hlasování“. Případně se můžete ještě vrátit „Zpět na nastaveníObr.9.

Obr.8Obr.9

7. Po vytvoření hlasování se zobrazí informace s odkazem, který můžete zkopírovat kliknutím na ikonu řetězu vedle něj Obr.10.

Obr.10

8. Dle potřeby se dodatečně dostanete k odkazu nebo nastavení za pomocí ikon řetězu a ozubeného kola u výpisu hlasování Obr.11.

Obr.11

9. Po ukončení možnosti hlasování (oslovenými účastníky) v plánovači vedle příslušné volby klikněte na „Zadat finální termínyObr.12.

Obr.12

10. Kurzorem vyberte finální možnost Obr.13. Před uložením pomocí tlačítka „Uložit a rozeslat“ upravte parametry pomocí ikony ozubeného kolečka po pravé straně.

Obr.13

11. V „Nastavení rozesílání upozorněníObr.14 nastavte komu se rozešlou emaily s upozorněním na volbu finální varianty z hlasovaných možností - neučiníte-li změny systém rozešle zprávy všem, kdo hlasovali.

Obr.14
tudlemoznost.txt · Poslední úprava: 2021/11/11 10:44 autor: kempny